Pirms mācību gada mūsu skolas audzēkņiem un vecākiem bija iespēja doties piedzīvojumā, lai iepazītu dižo un lepno Nīcu, tās apkārtni. 
Kas ir sietspiede un kā notiek sietspiedes apdruka? Par to mums pastāstīja māksliniece Kristīne Sīle, ar kuras palīdzību sagatavojāmies tumšajam laikam, apdrukājot audumus ar atstarojošo krāsu.

Apmeklējām Latvijas Tekstilmākslas asociācijas mākslinieku ceļojošo filca darbu izstādi “Filca anatomija”, kura veltīta neaustās šķiedras filcēšanas tehnikai un parādīja filca materiāla dažādās iespējas.’
Krāšņais Nīcas tautastērps pamanāms un zināms ikvienā Latvijas novadā, košie brunči un zīļu vainags nevienu neatstāj vienaldzīgu. 
Pēc izzinošajām nodarbēm devāmies piedzīvojumā – izbraukumā ar 2 piknika liellaivām – mākslinieces Kristīnes Abikas apgleznoto “Matilde” un krāšņās rīdzinieces Elitas Patmalnieces apgleznoto “Elita”. Brauciena laikā baudījām gardās pankūkas, kuras tapa turpat uz liellaivas. 
Kad pašu vēderi bija pilni, devāmies pabarot arī zvēriņus, kuri mājo mini ZOO “Ātomi”. Kaziņas, kamieļi, gotiņas, zaķīši un vēl daudz dažādu zvēriņi, kuri mūs mīļi sagaidīja izraisīja daudz sajūsmas un prieka.

Paldies visiem saimniekiem, kuri mūs uzņēma, parādīja un pastāstīja kādi ir nīcenieki. Nesteidzīgā atpūta pie Baltijas jūras un bagātais mantojums, kas pielāgojas mūsdienām, ainaviskā vide, kas patiesi iedvesmo jauniem un radošiem darbiem.

 

 

Share this post