Rudens brīvlaiks ir īstais laiks, kad doties izklaidēties kopā ar draugiem!

Mākslas nodaļas audzēkņi kopā ar skolotājām devās iepazīt Aizputes apkārtni. Šī vieta netika izvēlēta nejauši. Visiem zināms, ka Aizputē aktīvi darbojas dažādi mākslinieki un mākslas cienītāji. Katru gadu tiek rīkoti vairāki ar mākslu un kultūrvēsturi saistīti pasākumi.  Tas arī raisīja interesi, kā dzīvo un strādā māksla tepat Dienvidkurzemē –  Aizputē.

Savu ekskursiju sākām ar viesošanos MEŽA DIZAINA DĀRZĀ, kas ir Latvijā pirmā mēbeļu audzētava – vienlaikus arī dārzskurā spēlējām dažādas aktīvas spēles, aplūkojām augošas mēbeles un citus brīnumus.   

Pēc iespaidiem mēbeļu audzētavā devāmies uz Aizputi, kur apskatījām mākslinieku rezidenci “SERDI”, lai savām acīm novērtētu, kur mākslinieki un restauratori sabrauc, lai darbotos kopā. Apskatījām vairākus sienu gleznojumus un skulptūras, iepazināmies ar vairāku senu ēku vēsturi un kāpām augstajā ūdenstornī. Kad bijām izkustējušies, pienāca laiks iepazīties arī ar vietējo mākslinieku Ģirtu Brumsonu, kurš izveidojis pats savu mākslas parku. Mākslinieks izvadāja un dalījās ar stāstiem, kā radis idejas darbiem savā parkā. Pēc pastaigas bērniem bija praktiskā darbošanās, gleznošana uz neierasta materiāla – koka. Bija jāslīpē, jāurbj un jāzīmē – viss, kā pienākas īstiem māksliniekiem.

Pēc radošajām darbnīcām braucām uz Kazdangu, kūrām ugunskuru, lai uzņemtu spēkus foto orientēšanās spēlei. Spēle bija aizraujoša. Visi bērni izveidoja savas komandas, kurām bija jāizpilda vairāki uzdevumi.
Paldies visiem par uzņemšanu! Esam iedvesmoti, lai radītu arī paši savus mākslas darbus!

Share this post