Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka izsaka pateicību dalībniekiem, par izrādīto interesi un atsaucību zīmējumu konkursa mākslas skolām “Mūsu pasaule, mūsu nākotne”!

Šajā konkursā tika iesūtīti vairāk nekā 900 mākslas darbi, kuru autori ir bērni un jaunieši no visas Latvijas. Lielā atsaucība žūrijas locekļus ne tikai iepriecināja un patīkami pārsteidza, bet arī lika nopietni pastrādāt pie konkursa darbu izvērtēšanas un rezultātu apkopošanas.

Ar prieku vēstām, ka Priekules Mūzikas un mākslas skolas 8 audzēkņu darbi ir žūrijas atlasīto 369 interesantāko vidū un ir iekļauti vienotā vides objektā “Mūsu saule”, kas būs apskatāms pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas bankas simtgades veltītās izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā no 2022. gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim.

LAUREĀTI:

Katrina Rubeze
Annija Berķe
Eimija Džeriņa
Everita Šenfelde
Signe Vilkavecka
Rendijs Gūža
Anžela Dēliņa
Roberts Ozoliņš
Sakām paldies arī pārējiem dalībniekiem un īpaši, skolotājai, Daigai Tiļļai!

 

Muzeja galvenās ēkas 4. un 5. stāva izstāžu zālēs varēs aplūkot arī 80 monētas, kas iedalītas astoņās tematiskās grupās.

Latvijas Bankas simtgadei veltītā izstāde, kas tapusi sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, aicina novērtēt naudu ne vien kā racionālās saimnieciskās pasaules neatņemamu sastāvdaļu, bet arī kā paliekošu kultūrvēsturisku simbolu, latviešu tautas vēstures un garīgo vērtību iemiesojumu. Piemēram, leģendārā sudraba piecu latu monēta, tautā dēvēta par Mildu – Riharda Zariņa spilgts mākslinieciskais veikums – ikvienam latvietim asociējas ar valsts neatkarību, tā turēta cieņā un godā, mantota paaudzēs un aizvien ir Latvijas atpazīstamības zīme.

Izstāde iepazīstina ar Latvijas Bankas kolekcijas monētām, kas regulāri tiek izlaistas sākot ar 1996. gadu. To veidošanā piedalījušies visu paaudžu un nozaru Latvijas mākslinieki, pētot, izzinot un eksperimentējot, lai radītu neparastus risinājumus, pielietojot unikālus materiālus un visjaunākās tehnoloģijas. Katra Latvijas izdotā naudas zīme top kā miniatūrs mākslas darbs, kurā iekodēts universāls vēstījums šodienai un nākotnei. Latvijas Bankas kolekcijas monētas ir ieguvušas plašu starptautisku atpazīstamību un balvas konkursos, tās vienmēr atrodas pasaules numismātu uzmanības fokusā, bet galvenais – tie ir kodolīgi stāsti par mūsu vēsturi, kultūru un vērtībām.

Share this post