Skolēnu brīvlaiks ir labākais laiks, kad doties piedzīvojumā kopā ar draugiem.
Tā arī mēs šajās brīvdienās nospraudām mērķi doties izzinošā ekskursijā, vienlaikus iepazīties ar Latvijas vēsturē zināmām personībām.
Ikvienam Latvijas māksliniekam labi zināms ir Jāņa Rozentāla vārds, kurš ir arī viens no latviešu nacionālās profesionālās tēlotājmākslas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, mākslas teorētiķis, kritiķis un spilgts talants, kura starojums nav zudis arī mūsu dienās.
Bērniem bija iespēja iepazīties ar Rozentāla dzīves gājumu, lai spētu novērtēt un saprast kādi agrāk ir bijuši dzīves apstākļi un kā iegūta izglītība, īpaši tādiem bērniem, kas nākuši no vienkāršām ģimenēm.
Mācījāmies darboties radoši veidojot viens otram portretus un apmeklējot izstādi analizēt gleznojumus.
Īpaši spilgti palika atmiņās viesošanās Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes”, kur iepazināmies ar pulkveža O. Kalpaka personību, kā karavīru un kā cīnītāju par Latvijas neatkarību.
Ekspozīcijā apskatījām vairākas unikālas vērības: priedes stumbra fragmentu (pie šīs priedes 1919. gada 6. martā O. Kalpaks saņēma nāvīgo ievainojumu), latviešu bataljona atšķirības zīmes un formas tērpu atdarinājumus, Latvijas neatkarības rotas Lāčplēša Kara ordeņus un citus vērtības.
Bērni pildīja uzdevumus, kuru gaitā iepazinās ar priekšmetiem, kas labi zināmi ikvienam karavīram. Uzzināja, cik svarīgi ir stratēģiski domāt kara apstākļos un novērtēja artilērijas lādiņu smagumu, kuru karavīriem ikdienā nācās nēsāt visu dienu.